Челси стигна 2000 точки във Висшата лига

Лампард праща талант под наем в Байерн

Новата звезда в атаката на Челси Тимо Вернер

Похарчилият 223 млн. евро за нови до момента Челси започна ударно сезона. „Сините“ от Лондон удариха с 3:1 Брайтън като гост в среща от първи кръг на Висшата лига.

Жоржиньо откри за тима от Лондон в 23-а минута след точно изпълнение на дузпа. Тя бе отсъдена заради нарушение на вратаря на „чайките“ Матю Райън срещу Тимо Вернер. В 53-а минута домакините изравниха с далечен шут на Леандро Тросар и поредна лоша намеса през годината на стража на гостите Кепа Арисабалага. Тимът на мениджъра Франк Лампард обаче взе своето с попадения на Рийс Джеймс в 56-а минута и Курт Зума 66-а.

Челси вече има 2000 точки във Висшата лига от създаването й през 1992 г. „Сините“ станаха третият тим достигнал тази кота след Манчестър Юн (2234) и Арсенал (2014). Брайтън пък продължи мрачната си серия срещу съперника. Активът на „чайките“ в десетте срещи досега между двата отбора е печален - девет поражения и едно равенство.

След успеха мениджърът Франк Лампард похвали двете нови германски звезди на тима Кай Хаверц и Тимо Вернер. Първият бе закупен от Байер (Леверкузен) за 80 млн. евро, а вторият от РБ Лайпциг за 53 млн.

„Хареса ми Хаверц. На неговите плещи има голяма отговорност. Вие сами видяхте проблясъци на това, на което е способен. Качествата му ще се проявят, той е много талантлив. В Тимо Вернер има глад за голове и той ще бъде безпощаден“, доволен бе Лампард.

Същото обаче не може да се каже за вратаря Кепа Арисабалага, който откакто се присъедини към клуба през 2018 г. е допуснал 19 попадения след удари извън наказателното поле.

„Радвам се за Кепа, видях, че е уверен в силите си. Кепа е в Челси, той е наш вратар и аз съм щастлив да работят с него“, защити испанеца Лампард.

На друго мнение обаче е легендата на Манчестър Юн Гари Невил, който работи като коментатор в „Ска Спортс“.

„Никога няма да спечелиш първенството с вратар, който пуска голове с удари извън наказателното поле, не доминира тотално в зоната пред себе си и увисва при статични положения. Няма какво да стане при такова поведение“, заяви Невил.

Влезлият като резерва на Кай Хаверц десет минути преди края в мача с Брайтън Калъм Хъдсън-Одой пък може да смени клуба. Лампард иска 19-годишният нападател да играе повече и за целта смята да го преотстъпи на друг клуб. Според медиите на Острова Хъдсън-Одой ще бъде пратен за един сезон под наем в Байерн.