ЦСКА все още вярва в титлата

Не се пестяхме за Европа, заяви Белчев след 1:1 с Берое

В ЦСКА все още вярват, че могат да достигнат до титлата, въпреки че в пети пореден мач от Първа лига отборът не може да победи.

„Червените“ завършиха 1:1 с Берое и не успяха да се възползват от грешната стъпка на Лудогорец срещу Царско село (1:1). Треньорът Стамен Белчев бе категоричен, че първенството не е отписано. Той оправда на моменти безидейната игра срещу заралии с трите нови попълнения, които бяха в стартовия състав.

Дошлите от Уотфорд Адалберто Пеняранда и Джером Синклеър записаха дебют, а десният бек Тибо Вион за първи път бе титуляр.

„Не сме отписали вътрешното първенство, целите си остават високи. Искаме да станем шампиони. За съжаление резултатите не са добри, но се надяваме в най-скоро време да се върнем на победния път и да изглеждаме по-добре. Не мисля, че днес някой от футболистите си пести силите за Лига Европа. Това е положението, трябва всеки мач да излизат за победа. Нищо друго не трябва да ни интересува. Не беше денят на Али Соу. Мачът в по-голямата си част бе равностоен, положенията ни бяха по-чисти, но за пореден път не можем да ги реализираме. Имаше трима дебютанти сред титулярите. Това няма как да не окаже влияние, но като цяло има много какво да се желае. Стояхме добре, бяхме компактни, но на моменти се разкъсвахме и давахме пространства там, където знаехме, че може да ни създадат проблеми. Юнус Санкаре е с контузия, а на Георги Йомов му дадохме почивка, защото му се натрупаха много мачове и в турнирите, и в първенството, и в националния отбор“, заяви Белчев.

Той обаче така и не обясни защо Пеняранда и Синклеър играха повече от 70 минути, въпреки че очевидно не бяха във форма. Венецуелецът все пак се отчете с асистенция, след като центрира от ъглов удар за гола на Валентин Антов в 54-ата минута. Малко преди това Гаюс Макута бе открил резултата за Берое. Англичанинът Синклеър пък не само че не се запомни с нищо интересно, но и бе най-слабият футболист на терена. С дежурните си пропуски се отчете Али Соу. Гамбиецът, който беше на 5 минути от трансфер в Дижон, имаше три отлични положения да се разпише, но за пореден път показа неточен мерник. В единия случай и гредата помогна на гостите. Така последният успех на ЦСКА в първенството остава от 30 август, когато на „Армията“ бе победен с 1:0 тимът на Славия.