Хамилтън изравни култов рекорд на Шумахер

Люис Хамилтън (Мерцедес) спечели Гран при на Унгария и изравни рекорда на Михаел Шумахер от 8 победи на пистата „Хунгароринг“. Световният шампион във Формула 1 не остави никакъв шанс на своите конкуренти през всичките 70 обиколки и финишира за 1.36:12,473 часа. Втори остана пилотът на Ред Бул Макс Верстапен, а трети се нареди Валтери Ботас (Мерцедес).

С този успех Хамилтън вече поведе и в генералното класиране и изрази надежда, че нещата ще продължат в същата посока за него.

„Щастлив съм от представянето. Благодаря на екипа за фантастичната работа. В първия кръг понесох удар, за който не бях готов. Сега нещата си идват на мястото“, коментира британецът.

Верстапен също бе много щастлив от второто си място. Холандецът имаше сериозен проблем минути преди старта, след като се удари в бариерите в завой 12, докато се нареждаше на решетката. Механиците на Ред Бул имаха само 18 минути да оправят повредите по окачването му.

„Първата обиколка беше много важна. Успех е да заема място между двата болида на Мерцедес. Благодаря на механиците и този успех е за тях“, каза Макс.

Президентът на ФИА Жан Тод заяви, че наскоро е гостувал на Михаел Шумахер и изрази надежда, че рекордьорът по титли във Формула 1 може на някакъв етап отново да се появи на публично място за първи път от тежката му катастрофа със ски преди седем години.
"Той се бори. Надявам се светът да успее да го види отново. За това той и семейството му работят", каза Тод.
Президентът на ФИА заяви, че няма значение дали Люис Хамилтън ще подобри рекордите на Шумахер във Формула 1 един по един.
"Знам, че може да се случи - Люис да бие рекорда на Михаел като най-титулувания пилот в историята. Всички предпоставки са в "Мерцедес", за да го направи. Честно казано нямам нищо против", каза Тод.