Световният шампион за младежи до 23 г. Емил Нейков без конкуренция на скиф

Снимка: lap.bg Емил Нейков

Световният шампион за младежи до 23 г. Емил Нейков безапелационно спечели първото място на скиф на републиканското първенство по гребане в Пловдив.

19-годишният състезател на Академик (Сф) даде отлично време – 6:53,25, като остави зад себе си Кристиян Василев (Хеброс) и Стефан Мутич (Армеец). Нейков се доближи само на секунда от най-доброто си време. По-рано през годината Василев не успя да спечели олимпийска квота на скиф, след като се разболя от коронавирус, а след това не намери най-добрата си форма.

В най-атрактивната дисциплина – осморките, шампион при мъжете е ГК Черпоков, следван от Електрон и ЦСКА. Не по-малко интересно беше и при младите гребци. Талантливата софиянка Румяна Стоянова от Армеец стана републиканска шампионка при кадетките в скифа. Тя и партньорката й Ивана Алексиева завършиха втори на двойка скул след ЦСКА. При момичетата пък златото на скиф грабна Катрин Угринич от Левски. 11-годишната надежда на „сините“ взе и сребърен медал с Карина Зафирова на двойка скул.