Внезапна смърт: националите пак се предадоха в последната секунда

Националният отбор на България отново имаше невероятен малшанс в мача от Лигата на нациите. Няколко дни, след като “лъвовете“ изпуснаха победата с Ейре в 93-ата минута, играчите на Георги Дерменджиев изпуснаха в 94-ата минута и заслужена точка в гостуването на Уелс. "Трикольорите" отстъпиха на "драконите" с 0:1, след като талантът на “Ливърпул” Нико Уилямс, който влезе като резерва, се разписа в последните секунди на даденото 5-минутно продължение.

Преди това играчите на Георги Дерменджиев не даваха никакъв шанс на Гарет Бейл и компания, въпреки че сред тях имаше много дебютанти.

Двубоят вървеше към 0:0, когато в последната минута на продължението центриране отляво беше засечено с глава от Уилямс, който надскочи Спас Делев и матира вратаря Георги Георгиев. Младокът дебютира преди няколко дни за Уелс, а това бе първият му гол с националната фланелка.

След мача всички в лагера на националния отбор приеха тежко втория пореден мач с късен гол.
Треньорът Георги Дерменджиев призна, че става въпрос за липса на късмет и похвали играчите за представянето на терена в Кардиф. Спецът също така разкри, че играчите са приели емоционално резултата.

„Видях в очите на момчетата колко ги боли от този гол, заяви Дерменджиев. - Отборът игра така, както трябва – компактно и спазваше тактическите указания. През цялото време играчите бяха дисциплинирани. Тук става въпрос за индивидуални грешки. Дори и при попадението на Уелс имахме човек до техния футболист, но бе изпреварен. В крайна сметка това е футболът - играе се на голове. При всички случаи заслужавахме точката. Сега вече няма връщане назад. Подобна игра ще им даде увереност и за в бъдеще тези грешки ще бъдат изчистени. Имахме много промени в състава. В другите мачове ще бъде коренно различна ситуацията в нападение", каза Дерменджиев.

Добри думи за националния отбор на България имаше и от треньора на Уелс Райън Гигс
„Съперникът ни затрудни максимално, а и ние не показахме това, на което сме способни. Щастлив съм, защото спечелихме много труден мач“, заяви легендата.

Двубоите с Ейре и Уелс бяха генерална репетиция за ключовия бараж за класиране на Евро 2021 срещу Унгария на 8 октомври в София.

Класиране

Отбор п. р. з. г.р т.

1. Уелс 2 0 0 2:0 6

2. Ейре 0 1 0 1:1 1

3. България 0 1 1 1:1 1

4. Финландия 0 0 1 0:1 0

Следващи мачове: 11 октомври от 16 часа Ейре – Уелс, от 19 ч. Финландия – България.